Menu

Pożyczka dla bezrobotnych i zadłużonych – czyli dla kogo?

24 czerwca 2019 - Bez kategorii
Pożyczka dla bezrobotnych i zadłużonych – czyli dla kogo?

Oferty pożyczek dla bezrobotnych i zadłużonych bez sprawdzania BIK docierają do nas z każdej strony. Reklamy w telewizji, bilbordy w drodze do pracy czy ulotki rozdawane na ulicy – wszystkie pokazują, jak łatwo i szybko można otrzymać pieniądze, mimo trudnej sytuacji finansowej. Czy w rzeczywistości to jest takie proste? I tak i nie. W przypadku pożyczek dla bezrobotnych i zadłużonych pozabankowych wnioskujący nie musi spełniać tak rygorystycznych wymogów, jak w banku, jednak nie znaczy to, że żadne kryteria go nie dotyczą.

Bezrobotny i zadłużony, ale… mając dochody

Należy podkreślić, że firmy pożyczkowe mają na celu uatrakcyjnienie swojej oferty poprzez skierowanie jej również do tych osób, którym bank z pewnością odmówił, jednak nie oznacza to, że zobowiązania udzielane są każdemu, kto tylko się o nie ubiega. Owszem, niebywałą zaletą jest możliwość uzyskania gotówki w przypadku nagłej utraty pracy czy posiadania innych zobowiązań, jednak trzeba zauważyć, że osoba, które nie posiada absolutnie żadnych dochodów pożyczki nie otrzyma. I nie ma w tym nic zadziwiającego – brak dochodów równa się problemy w spłacie. Natomiast brak pracy nie oznacza braku dochodów i to właśnie do tej grupy klientów skierowana jest pożyczka dla bezrobotnych i zadłużonych.

Kiedy pożyczka zostanie udzielona, a kiedy firma pożyczkowa może odmówić?

Umowa o pracę to nie jedyne źródło dochodów, dlatego stracenie jej nie oznacza, że pożyczka dla bezrobotnych i zadłużonych nie zostanie przyznana. Instytucje pozabankowe biorą również pod uwagę:

Brak pracy, brak dochodów oraz zadłużenie będą skutkować odmową.

Pożyczka dla bezrobotnych i zadłużonych – dlaczego nie dostaniesz jej w banku?

Polskie prawo narzuca na wszystkie instytucje finansowe obowiązek oceny ryzyka przed udzieleniem zobowiązania – art.9 z dnia 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim (Dz.U. 2011 Nr 126 poz.715). Banki dokonują jej poprzez sprawdzanie baz, natomiast firmy pożyczkowe często wymagają wyłącznie oświadczenia o dochodach.