Menu

Pożyczka online ze złą historią – 5 wskazówek, jak wybrać najlepszą ofertę

19 czerwca 2019 - Finanse
Pożyczka online ze złą historią – 5 wskazówek, jak wybrać najlepszą ofertę

Każdy, kto szuka rozwiązań dla swojej sytuacji finansowej rozważa zaciągnięcie pożyczki. Czy to dobry sposób na wyjście z długów? Jeśli kwota pożyczki obejmie kwotę zadłużenia – tak! Jednak należy pamiętać, że spłacanie pożyczki pożyczką nie jest zalecane ze względu na dodatkowe koszty związane z oprocentowaniem i kosztami pozaodsetkowymi, które dotyczą wszystkich zaciągniętych zobowiązań. Dziś podpowiadamy, jak wybrać pożyczkę, by na niej skorzystać.

1. Mniej znana firma pożyczkowa może być korzystna

Wśród wielu zainteresowanych powstaje dziwna obawa przed skorzystaniem z oferty firm, które nie reklamują się w radio czy telewizji. Nie powinien być to jednak czynnik decydujący, ponieważ brak reklamy nie oznacza, że firma nie ma niczego atrakcyjnego do zaoferowania. Przeciwnie! Często zdarza się, że korzystnymi warunkami próbuje przyciągnąć klientów.

2. Ranking pożyczek – czy jest wiarygodny?zdolność kredytowa money

Rankingi tworzone przez znanych blogerów finansowych to jedno z najbardziej wiarygodnych źródeł oceny firm pożyczkowych. Warto uważać na rankingi, które powstają na blogach firmowych instytucji pozabankowych, które mogą być ukierunkowane tylko w jedną stronę.

3. Opinie na forum – lepiej ich unikać

Obecnie bardzo trudno znaleźć wiarygodne opinie. W sieci znaleźć można mnóstwo komentarzy, które są opłacone i mogą wprowadzić w błąd. Szukając opinii od klientów instytucji warto popytać wśród rodziny lub znajomych.

4. Nie tylko oprocentowanie pożyczki, ale przede wszystkim RRSO

W przypadku wielu ofert pożyczek online ze złą historią zauważyć można hasło „pożyczka za darmo” w towarzystwie pięknego „0%”. Niestety niezwykle często oznacza to oprocentowanie na poziomie 0 proc., jednak nie uwzględnia to kosztów pozaodsetkowych. Warto więc zwrócić uwagę na RRSO, czyli Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania.

5. Warunki umowy, które są korzystne

Autor bloga Rekin Finansów podkreśla, że ważne jest skorzystanie z ofert, które spełniają wymogi ustawy antylichwiarskiej. Dzięki temu warunki będą korzystne i bezpieczne.