Menu

Prywatna pożyczka na weksel – z jakimi niekorzyściami się wiąże?

27 sierpnia 2019 - Finanse
Prywatna pożyczka na weksel – z jakimi niekorzyściami się wiąże?

Zadłużenie to dla wielu sytuacja podbramkowa i aby się z niej wydostać, uciekają się różnych metod, nawet bez ich sprawdzenia i ceny ryzyka. Negatywna historia w bazach przekreśla możliwość uzyskania zobowiązania w bankach. Wiele firm pożyczkowych przy bardzo dużym zadłużeniu również odmawia udzielenia prywatnej pożyczki na weksel. Jednak czy naprawdę osoba zadłużona ma do wybory wyłącznie pożyczki prywatne?

Na czym polega prywatna pożyczka na weksel?

Prywatna pożyczka na weksel to wsparcie finansowe, które jest udzielane na określonych i zaakceptowanych przez dwie strony warunkach. Wierzycielem w tej sytuacji może być rodzina lub przyjaciele, ale również osoby nieznajome. To właśnie na tych ostatnich skupimy się w dzisiejszym artykule. Prywatni inwestorzy posiadający kapitał, który mogą przeznaczyć na zobowiązania dla klientów z trudną sytuacją finansową. Plusem tego rozwiązania jest możliwość uzyskania gotówki mimo widnienia w bazach dłużników i negatywnej historii kredytowej. A jakie są minusy?

Prywatna pożyczka na weksel dla zadłużonych – dlaczego nie jest korzystna?

Alternatywa dla prywatnych pożyczek

Na rynku finansowym znajdują się ofert firm pożyczkowych, które zgodnie z prawem oceniają ryzyko związane z udzieleniem zobowiązania, ale nie wykorzystują w tym celu baz. Ich narzędziem jest oświadczenie o dochodach, które wnioskujący składa pisemnie podczas wypełniania formularza lub słownie w trakcie rozmowy z przedstawicielem firmy.1

1http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20111260715/T/D20110715L.pdf